Witam Was po świętach!
Piąta edycja dobiegła końca. Nasz projekt podzielony jest na trzy etapy, w skład których wchodzi grafika warsztatowa, projektowanie i fotografia. Na początku przygotowujemy prace w technice linorytu, a następnie suchej igły - tutaj również pojawia się fotografia, która staje się formą szkicu dając tym samym możliwość stworzenia pracy artystycznej w oparciu o własny wizerunek (jest to temat "Jestem. Jaki? Jestem"). Jest to dla nas baza i podstawa do kolejnego etapu, a mianowicie projektowania. Mogliście się zapoznać już z efektami m.in. logo, które uczestnicy tworzą w oparciu o własne inicjały. W ramach zajęć z projektowania robimy również inne zadania i do nich właśnie niezbędne są nam wykonane wcześniejsze dzieła z grafiki warsztatowej. W Zakładzie Karnym nie mamy dostępu do internetu, nie możemy zatem "wy-googlować" grafik, fotografii, które stałyby się elementem naszych projektów. I to jest super, ponieważ nasze plakaty, zaproszenia, instruktaże mają charakter autorski. Zazwyczaj są to rzeczy, które nie są skomplikowane - ogranicza nas niestety czas i umiejętności uczestników, którzy po raz pierwszy "zasiadają" do programów graficznych. A kto miał chociaż minimalną styczność z grafiką komputerową wie ile cierpliwości i czasu należy spędzić, żeby zrobić coś nawet bardzo prostego. Mamy nadziej, że docenicie nasze efekty. Dzisiejszy post jest zapowiedzią kolejnych, w których ukaże się m.in. instruktaż do suchej igły oraz fotorelacja z wystaw na, których prezentowaliśmy prace z projektu "Stuk - puk otwórz drzwi, czyli otwarci w zamknięciu".
Element graficzny, który pojawił się na stronie tytułowej instruktażu powstał na bazie pracy wykonanej przez Pana Adama w trakcie IV edycji projektu. Jest to praca w technice suchej igły wykonana w ramach tematu "Jestem. Jaki? Jestem". Idealnie pasuje do motywu nauki, czytania. Sam projekt instruktażu został wykonany przez uczestników edycji V.
Projekt plakatu, który promował wydarzenie oraz zaproszenie na wystawę (przód i tył).
Zarówno elementy graficzne jak i plakat powstały na bazie linorytów wykonanych w trakcie trwania I edycji programu. PS. Biały pasek w plakacie to miejsce na ewentualne loga organizatorów ;)
Czasami wymyślamy fikcyjne wydarzenie, a następnie w oparciu o wykonane prace z grafiki warsztatowej tworzymy element graficzny plakatu oraz podstawowe informacje tak aby stworzyć spójną kompozycję.
Już jutro zapraszamy Was na zapoznanie się z zasadami tworzenia prac w technice suchej igły.
Komentarze
Prześlij komentarz